Artykuł sponsorowany

Z czego wykonany jest materac ortopedyczny?

Z czego wykonany jest materac ortopedyczny?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, z jakich materiałów wykonany jest materac ortopedyczny? Materace ortopedyczne, które mają na celu zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla kręgosłupa i stawów, są coraz bardziej popularne w Polsce. W tym artykule przyjrzymy się trzem głównym rodzajom materiałów, z których wykonane są materace ortopedyczne.

Pianka wysokoelastyczna (HR)

Pianka wysokoelastyczna, znana również jako pianka HR (High Resilience), to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w materacach ortopedycznych. Pianka ta charakteryzuje się wysoką elastycznością i zdolnością do szybkiego powrotu do swojego pierwotnego kształtu po obciążeniu. Dzięki temu materace z pianki HR doskonale dopasowują się do kształtu ciała, jednocześnie zapewniając odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Ponadto pianka HR jest bardzo trwała i odporna na odkształcenia, co sprawia, że materace wykonane z tego materiału mogą służyć przez wiele lat. Warto dodać, że pianka HR jest również hipoalergiczna i przewiewna, co przekłada się na komfort snu. Jeśli chodzi o wygodny materac ortopedyczny, producent taki jak np. Rem-Sen zapewnia najwyższej jakości doznania.

Materace lateksowe

Materace lateksowe to kolejny rodzaj materacy ortopedycznych, który cieszy się dużym uznaniem wśród klientów. Lateks to materiał naturalny, pozyskiwany z soku drzewa kauczukowego, który charakteryzuje się dużą elastycznością i sprężystością. Materace lateksowe doskonale dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i stawów. Ponadto lateks jest materiałem bardzo trwałym i odpornym na odkształcenia, co sprawia, że materace wykonane z tego materiału mogą służyć przez długie lata. Warto również wspomnieć, że lateks posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, co przekłada się na zdrowy i higieniczny sen.

Materace z pianką termoelastyczną (memory foam)

Trzecim rodzajem materacy ortopedycznych są materace z pianką termoelastyczną, potocznie nazywane "memory foam". Pianka ta reaguje na ciepło ciała i zmienia swoją strukturę pod wpływem temperatury, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Materace z pianką termoelastyczną zapewniają równomierne rozłożenie nacisku na całej powierzchni materaca, co przekłada się na lepsze wsparcie dla kręgosłupa i stawów. Warto jednak pamiętać, że materace z "memory foam" mogą być mniej przewiewne niż materace z pianki HR czy lateksu, co może wpłynąć na komfort snu.