Artykuł sponsorowany

Nowa oferta Alfa Romeo

Nowa oferta Alfa Romeo

Alfa Romeo, włoska marka samochodów znana z produkcji luksusowych i sportowych modeli, niedawno zaprezentowała swoją najnowszą ofertę. Wśród nich znajduje się wiele interesujących propozycji, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników motoryzacji. Warto przyjrzeć się bliżej tym nowym modelom i dowiedzieć się, co mają do zaoferowania.

Giulia GTA i GTAm

Giulia GTA to usportowiona wersja popularnego modelu Giulia Quadrifoglio. Samochód został wyposażony w silnik V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 540 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 307 km/h. Z kolei Giulia GTAm to jeszcze bardziej ekstremalna wersja tego modelu, która otrzymała dodatkowe elementy aerodynamiczne oraz zmniejszoną masę własną. Dzięki temu GTAm jest jeszcze szybsza od swojego odpowiednika - przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje jej zaledwie 3,6 sekundy.

Stelvio Quadrifoglio

Stelvio Quadrifoglio to kolejny model Alfa Romeo, który doczekał się nowej wersji. Jest to sportowy SUV wyposażony w ten sam silnik V6 o pojemności 2,9 litra i mocy 510 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 283 km/h. Samochód został również wyposażony w napęd na cztery koła Q4 oraz system Torque Vectoring, co pozwala na lepsze rozłożenie momentu obrotowego między kołami i zwiększa przyczepność pojazdu.

Giulietta Veloce

Giulietta Veloce to usportowiona wersja kompaktowego modelu Giulietta. Samochód został wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra i mocy 240 KM, co pozwala na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 244 km/h. Z zewnątrz Giulietta Veloce wyróżnia się sportowym wyglądem, który zawdzięcza m.in. agresywnemu przedniemu zderzakowi, tylnemu spojlerowi oraz 18-calowym aluminiowym felgom.

Nowa oferta, jaką proponuje renomowany dealer Alfa Romeo, pokazuje, że włoska marka nie zamierza spoczywać na laurach i nadal dąży do tworzenia samochodów o wysokich osiągach i atrakcyjnym designie. Zarówno Giulia GTA i GTAm, jak i Stelvio Quadrifoglio oraz Giulietta Veloce to modele, które z pewnością przyciągną uwagę miłośników motoryzacji i staną się godnymi konkurentami dla innych producentów na rynku.