Artykuł sponsorowany

Jakie są najmodniejsze dekoracje ślubne?

Jakie są najmodniejsze dekoracje ślubne?

W ostatnich latach trendy w dekoracjach ślubnych ulegają dynamicznym zmianom, a przyszłe pary młode coraz częściej szukają inspiracji w mediach społecznościowych. W 2024 roku na topie będą zarówno klasyczne, eleganckie motywy, jak i bardziej nowoczesne, ekologiczne rozwiązania. Poniżej przedstawiamy cztery najmodniejsze tendencje w dekoracjach ślubnych, które z pewnością zachwycą zarówno gości, jak i nowożeńców.

Jakie będą trendy w dekoracjach ślubnych w 2024 roku?

Wybór kolorystyki i motywu przewodniego to kluczowy element każdego wesela. W 2024 roku królować będą stonowane, pastelowe barwy takie jak miętowy, pudrowy róż czy lawendowy. Dodatkowo coraz większą popularność zdobywają motywy związane z naturą – liście monstery, eukaliptus czy kwiaty polne. Warto również zwrócić uwagę na geometryczne wzory oraz motywy etniczne, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach.

Coraz więcej par decyduje się na przyjazne dla środowiska rozwiązania podczas organizacji swojego ślubu. Wybierają one dekoracje ślubne w Leżajsku i nie tylko wykonane z materiałów naturalnych, takich jak drewno, szkło czy papier. Ponadto, w celu zmniejszenia ilości odpadów, pary młode coraz częściej decydują się na wynajem dekoracji zamiast ich zakupu. Popularne są również bukiety z suszonych kwiatów, które można zachować jako pamiątkę po uroczystości.

Strefy chillout to przestrzenie, gdzie goście mogą odpocząć od tańca i gwaru weselnego. W 2024 roku popularne będą namioty tipi, hamaki czy wygodne sofy. Warto również zadbać o oświetlenie – świece, girlandy świetlne czy lampiony stworzą przytulną atmosferę. Również narożniki fotograficzne cieszą się dużym zainteresowaniem – zarówno te z klasycznymi tłami, jak i te z oryginalnymi rekwizytami, takimi jak ramki czy tabliczki z zabawnymi napisami.

W 2024 roku szczególną uwagę zwraca się na personalizację dekoracji ślubnych. Imiona nowożeńców, data ślubu czy inicjały pary młodej mogą być umieszczone na różnych elementach dekoracyjnych – od zaproszeń, przez zawieszki na alkohol po tablice powitalne dla gości. Dodatkowo warto zadbać o drobne detale, które sprawią, że uroczystość będzie wyjątkowa, np. spersonalizowane serwetki, podziękowania dla gości czy oryginalne podstawki pod szklanki.