Artykuł sponsorowany

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Jakie efekty daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda leczenia skóry, która zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do skóry substancji aktywnych za pomocą cienkich igieł, które mają za zadanie pobudzić regenerację, odżywienie i nawilżenie skóry. W artykule omówimy jakie efekty daje mezoterapia igłowa, jakie są jej wskazania oraz jak przebiega sam zabieg.

Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest zalecana osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi. Przede wszystkim zabieg ten jest polecany jako sposób na redukcję zmarszczek i poprawę jędrności skóry, co sprawia, że jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnych metod liftingu. Ponadto mezoterapia igłowa może być stosowana w celu leczenia trądziku, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Zabieg ten jest również odpowiedni dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów, gdyż może stymulować wzrost nowych włosów. Warto dodać, że mezoterapia igłowa może być stosowana zarówno na twarzy, jak i na ciele.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii igłowej w Warszawie na Mokotowie rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry i zastosowania znieczulenia miejscowego w postaci kremu. Następnie za pomocą specjalnej strzykawki z cienkimi igłami lekarz wprowadza do skóry substancje aktywne, takie jak witaminy, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Proces ten może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru poddawanego zabiegowi. Po zakończeniu mezoterapii igłowej na skórę nakładany jest kojący krem lub żel. Warto zaznaczyć, że zabieg ten nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji i pacjent może wrócić do codziennych czynności niemal od razu.

Dlaczego warto zdecydować się na mezoterapię igłową?

Mezoterapia igłowa daje widoczne efekty już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się wyraźnie nawilżona, jędrna i promienna, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. W przypadku leczenia trądziku czy blizn potrądzikowych, mezoterapia igłowa przyczynia się do redukcji stanów zapalnych oraz poprawy kolorytu i struktury skóry. W przypadku terapii przeciw wypadaniu włosów, mezoterapia igłowa stymuluje cebulki włosów do wzrostu i sprawia, że włosy stają się gęstsze i mocniejsze. Warto jednak pamiętać, że optymalne efekty uzyskuje się po serii kilku zabiegów, przeprowadzonych w regularnych odstępach czasu.