Artykuł sponsorowany

Jak wykonuje się nadruk na koszulkach?

Jak wykonuje się nadruk na koszulkach?

Nadruk na koszulkach to popularna metoda personalizacji odzieży, która pozwala na wyrażenie swojego stylu, promowanie marki lub zespołu, czy też tworzenie unikalnych prezentów dla bliskich. Istnieje wiele technik nadruku, które różnią się pod względem kosztów, trwałości i jakości. W tym artykule omówimy trzy popularne metody nadruku na koszulkach dostępne w Polsce.

Technika sitodruku

Sitodruk to jedna z najbardziej popularnych technik nadruku na koszulkach. Polega ona na przeniesieniu obrazu za pomocą specjalnej siatki, która jest naciągnięta na ramie i pokryta warstwą emulsji światłoczułej. Na siatkę nanoszony jest obraz, a następnie farba jest przeciskana przez otwory w siatce na materiał. Sitodruk charakteryzuje się wysoką jakością i trwałością nadruku, a także możliwością drukowania na różnych materiałach i kolorach. Jest to również ekonomiczna metoda przy większych zamówieniach.

Druk cyfrowy DTG

Druk cyfrowy DTG (Direct to Garment) to nowoczesna technologia druku bezpośrednio na tkaninie. W przeciwieństwie do sitodruku, DTG pozwala na drukowanie pełnego spektrum kolorów i gradientów, co sprawia, że jest idealny do drukowania zdjęć i skomplikowanych grafik. Proces druku DTG polega na użyciu specjalnej drukarki, która nanosi tusz na tkaninę za pomocą głowicy drukującej. Ta metoda jest szybsza i bardziej ekologiczna niż sitodruk, jednak może być droższa przy dużych zamówieniach.

Termotransfer

Termotransfer to kolejna metoda nadruku na koszulkach, która polega na przenoszeniu obrazu na tkaninę za pomocą wysokiej temperatury i ciśnienia. Grafika jest najpierw drukowana na specjalnej folii termotransferowej, a następnie przenoszona na koszulkę za pomocą prasy cieplnej. Termotransfer pozwala na uzyskanie wyraźnych kolorów i trwałego nadruku, ale może być mniej trwały niż sitodruk czy DTG. Jest to dobra opcja dla małych zamówień lub indywidualnych projektów. Każda z omówionych technik nadruku na koszulkach ma swoje zalety i wady, dlatego warto dokładnie przemyśleć, która z nich najlepiej spełni nasze oczekiwania pod względem jakości, trwałości i kosztów. W Polsce istnieje wiele drukarni oferujących różne metody nadruku, więc warto porównać oferty i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.