Artykuł sponsorowany

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Dobór odpowiednich oprawek okularów to nie lada wyzwanie. Właściwe ramki potrafią podkreślić nasze atuty i ukryć mankamenty, a także dodać pewności siebie. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto znać kilka zasad, które pomogą nam wybrać idealne oprawki dla naszego kształtu twarzy.

Przeczytaj również: Kiedy należy udać się do salonu optycznego?

Jakie są różne kształty twarzy i jak je rozpoznać?

Każda twarz jest inna, ale można wyróżnić kilka podstawowych typów kształtów. Oto one – okrągła, kwadratowa, prostokątna, trójkątna, sercowata oraz owalna. Okrągła twarz charakteryzuje się szerokimi policzkami i zaokrąglonymi liniami, natomiast kwadratowa ma szerokie czoło i szczękę o równoległych bokach. Prostokątna twarz przypomina kwadratową, lecz jest wydłużona. Trójkątna to taka, gdzie czoło jest szersze od szczęki, a sercowata posiada szerokie czoło i wąską brodę. Owalna twarz uważana jest za najbardziej proporcjonalną i łatwą do dopasowania oprawek.

Dla okrągłej twarzy idealne będą oprawki prostokątne lub kwadratowe, które dodadzą jej konturów. Osoby o kwadratowej twarzy powinny zdecydować się na okulary o zaokrąglonych kształtach, takich jak owalne czy okrągłe. Prostokątna twarz będzie dobrze wyglądać w oprawkach o równoległych bokach, które złagodzą jej wydłużony kształt. Trójkątna i sercowata twarz dobrze prezentują się w okularach o delikatnych ramkach, które nie przytłoczą delikatnych rysów. Owalna twarz może pozwolić sobie na większą dowolność w wyborze oprawek, ale warto unikać zbyt masywnych modeli.

Gdzie szukać pomocy w doborze odpowiednich oprawek?

Najlepszym miejscem, gdzie można uzyskać profesjonalną pomoc w doborze oprawek, jest salon optyczny. Wykwalifikowany optyk pomoże nam dobrać odpowiednie okulary, biorąc pod uwagę nasz kształt twarzy, ale także nasze potrzeby wzrokowe. Na przykład optyk w Piotrkowie Trybunalskim z pewnością doradzi nam, jakie oprawki będą najlepsze dla naszego typu urody i zapewni komfort noszenia okularów. Warto więc skorzystać z usług specjalisty, aby mieć pewność, że nasz wybór będzie trafiony.