Artykuł sponsorowany

Jak często powtarzać zabiegi botoksem?

Jak często powtarzać zabiegi botoksem?

Chociaż botoks jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej na świecie, wiele osób wciąż zadaje sobie pytanie, jak często należy go powtarzać. Długość utrzymywania efektów botoksu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, a także od obszaru, w którym jest stosowany. Warto więc poznać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące częstotliwości korzystania z tego zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty botoksu?

Botoks to toksyna botulinowa typu A, która działa na mięśnie twarzy, powodując ich rozluźnienie i tym samym redukcję zmarszczek. Efekty tego zabiegu są zwykle widoczne już po kilku dniach od jego wykonania, a pełne rezultaty można zaobserwować po około dwóch tygodniach. Efekty utrzymują się średnio od trzech do sześciu miesięcy, jednak czas ten może być różny w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz obszaru poddawanego zabiegowi.

Różne obszary twarzy mogą wymagać innej częstotliwości powtarzania zabiegów botoksem. Na przykład, botoks stosowany na czoło czy w okolicach oczu zwykle wymaga powtórzenia co 3–4 miesiące, podczas gdy w przypadku linii marionetki czy doliny łez efekty mogą utrzymywać się nawet do 6 miesięcy. Warto zwrócić uwagę, że botoks w Legionowie oferowany jest przez profesjonalistów, którzy dobiorą odpowiednią częstotliwość zabiegów dla każdego pacjenta indywidualnie.

Jakie czynniki wpływają na długość utrzymywania się efektów botoksu?

Wiele czynników może wpłynąć na długość utrzymywania się efektów botoksu. Po pierwsze, genetyka i cechy indywidualne pacjenta mają znaczenie – niektóre osoby mają silniejsze mięśnie twarzy, co może skracać czas działania botoksu. Po drugie, wiek pacjenta również odgrywa rolę – u osób starszych efekty botoksu mogą utrzymywać się krócej niż u młodszych. Po trzecie, styl życia również ma wpływ – palenie papierosów, nadmierne opalanie czy spożywanie alkoholu mogą przyspieszyć proces starzenia się skóry i tym samym skracać czas utrzymywania się efektów botoksu.