Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje leczenie pijawkami?

Ile kosztuje leczenie pijawkami?

Leczenie pijawkami, zwane również hirudoterapią, to metoda stosowana od wieków w medycynie naturalnej. W ostatnich latach zyskuje na popularności również w Polsce. Jakie są korzyści płynące z tego rodzaju terapii i ile kosztuje leczenie pijawkami? Oto kilka informacji na ten temat.

Korzyści płynące z hirudoterapii

Hirudoterapia ma wiele zalet, które przyciągają pacjentów szukających alternatywnych metod leczenia. Przede wszystkim, pijawki wydzielają substancje o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i antykoagulacyjnych. Dzięki temu leczenie pijawkami może przynieść ulgę osobom cierpiącym na różne dolegliwości, takie jak żylaki, stany zapalne stawów czy bóle mięśniowe. Ponadto terapia ta może wspomagać układ krążenia oraz przyspieszać gojenie ran i siniaków. Warto dodać, że hirudoterapia jest metodą nieinwazyjną i praktycznie bezbolesną.

Jak przebiega zabieg hirudoterapii

Zabieg hirudoterapii polega na przyłożeniu pijawek lekarskich do wybranych miejsc na ciele pacjenta. Liczba i umiejscowienie pijawek zależy od schorzenia oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Pijawki są pozyskiwane z hodowli specjalistycznych, a ich użycie jest jednorazowe. Przed zabiegiem pijawki są starannie sprawdzane pod kątem jakości i zdrowia. Sam proces leczenia trwa zwykle od 30 do 60 minut, a pijawki są usuwane po osiągnięciu odpowiedniego nasycenia. Po zabiegu na skórze pozostają małe ranki, które goją się w ciągu kilku dni. Jeśli chodzi o fachowe leczenie pijawkami, Sokołów Podlaski i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Tomasz Boratyński

Koszt leczenia pijawkami

Cena leczenia pijawkami może różnić się w zależności od lokalizacji gabinetu, liczby użytych pijawek oraz długości trwania terapii. W Polsce średni koszt jednego zabiegu hirudoterapii wynosi około 150 złotych. Niektóre gabinety oferują pakiety obejmujące kilka sesji terapii, co może obniżyć koszt pojedynczego zabiegu. Warto pamiętać, że hirudoterapia nie jest refundowana przez NFZ, dlatego jej koszt musi być pokryty w całości przez pacjenta.

Hirudoterapia może być ciekawą alternatywą dla osób poszukujących naturalnych metod leczenia różnych dolegliwości. Chociaż koszt terapii nie należy do najniższych, warto rozważyć jej zastosowanie ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Przed podjęciem decyzji o leczeniu pijawkami, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie medycyny naturalnej.